Klimatyzacja

KLIMATYZACJA PROJEKT - MONTAŻ - SERWIS

Oferta firmy PK Wentylatory i Klimatyzacja Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zawiera indywidualny dobór, sprzedaż, dostawę, montaż, a także serwis urządzeń klimatyzacyjnych różnych typów, modeli oraz wydajności dostępnych na polskim rynku takich jak:

Ale także innych na specjalne życzenie klienta.

Ze względu na brak możliwości zagwarantowania Państwo gwarancji na urządzenie nie montujemy urządzeń zakupionych przez klienta we własnym zakresie.

 

Oferujemy systemy klimatyzacyjne typu:

Split - to klimatyzacja składająca się z dwóch jednostek: zewnętrznej oraz wewnętrznej, 

Multisplit – to rozwiązanie, w którym występuje od dwóch do kilku jednostek wewnętrznych przy jednej jednostce zewnętrznej,

Systemy VRV / VRF - to modułowy system klimatyzacji dużych budynków, który bazuje na zmiennym przepływie czynnika chłodniczego, w dowolnej konfiguracji jednostek wewnętrznych różnych typów,

Klimatyzacja precyzyjna… - do obsł‚ugi odpowiedzialnych pomieszczeń technicznych takich jak centra przetwarzania danych, serwerownie, pomieszczenia UPS, laboratoria czyli wszę™dzie tam gdzie wymagane jest utrzymywanie stabilnych warunków temperaturowych oraz wilgotnościowych.

Ze względu na typ montażu klimatyzatory możemy podzielić na:

Ścienne - to jednostki, które łaczą w sobie małe wymiary z dużą wydajnością i cichą pracą.

Są instalowane na ścianie w odległości 10-15cm od sufitu. Ich praca jest w pełni zautomatyzowana, zaś sterowanie odbywa się za pomocą…pilota bezprzewodowego.

Są to jednostki instalowane w biurach i mieszkaniach, charakteryzują się wyjątkową estetyką. Ze względu na swoją…popularność‡posiadają najbardziej ze wszystkich modeli rozbudowaną automatykę. Dzięki temu praktycznie nie istnieją miejsca, w których nie można by zastosować ściennych klimatyzatorów.

Kasetonowe - to jednostki, które instalowane są… w przestrzeni sufitu podwieszanego i zakończone panelem dekoracyjnym. Taka lokalizacja umożliwia równomierną dystrybucję powietrza z centralnego punktu pomieszczenia. Powietrze rozprowadzane jest wzdłuż sufitu, a następnie łagodnie opada w dół. Elegancka maskownica wkomponowana w płaszczyznę sufitu podwieszanego zapewnia uzyskanie optymalnego efektu estetycznego.

Kanałowe - to jednostki, które umożliwiają centralną dystrybucję powietrza z jednego klimatyzatora do kilku pomieszczeń jednocześnie, bądź jednej dużej powierzchni. Z zamontowanej w centralnym punkcie jednostki wyprowadzane są kanały izolowane termicznie, którymi powietrze rozprowadzane jest w kilka miejsc. Klimatyzator automatycznie ustawia temperaturę nawiewanego powietrza jako średnią…temperatur z klimatyzowanych pomieszczeń. Takie rozwiązanie umożliwia utrzymanie jednakowych parametrów powietrza bez konieczności indywidualnego sterowania pracą klimatyzatora w każdym z pomieszczeń. Zaletą systemu klimatyzacji kanałowej jest możliwość doprowadzenia chłodnego powietrza do kliku pomieszczeń.

Przypodłogowe - przysufitowe - pierwsze to jednostki przystosowane do montażu bezpośrednio nad podłogą. Model, który cieszy się dużą popularnością… wszędzie tam, gdzie z różnych powodów nie można zastosować‡innych modeli.

Przysufitowe - to jednostki, które montowane są bezpośrednio do konstrukcji stropu. Takie rozwiązanie znajduje zastosowanie w wysokich i podłużnych lokalach, w których nie ma sensu chłodzić‡ górnych partii pomieszczenia. Istotną… cechą wyróżniającą…klimatyzatory przysufitowe od innych modeli jest rozprowadzanie strugi powietrza tuż pod płaszczyzną sufitu. Powietrze płynące początkowo z dużą prędkością… wzdłuż sufitu następnie zwalnia, aby łagodnie schłodzić pomieszczenie.

Katalogi z danymi technicznymi poniżej.

ADRES

PK Wentylatory i Klimatyzacja Sp. z o.o. SKA
ul. Grottgera 18
40-681 Katowice

TELEFON / FAX

E-MAIL

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek: 8:30 - 16:30